Виставки
Здоров'я - це найбільше багатство, яке має людина. Якщо ти здоровий, то будеш і багатий, і щасливий, тому, що вмітимеш і зможеш досягти всього, чого захочеш. Коли кожна людина буде здорова, то і вся нація, все суспільство буде здоровим і житимемо ми набагато краще, бо всі творчо працюватимуть, діти краще вчитимуться, успішно пізнаватимуть світ , а діти - це майбутнє. Недаремно ж кажуть люди, що в здоровому тілі - здоровий дух.
Віртуальна книжкова виставка Теофіпольської районної бібліотеки для дітейI Розділ «Для тебе – про тебе»
Книги цього розділу розкривають напрями виховання здорової дитини. Дотримання правил особистої гігієни, режиму дня. Численні поради щодо засобів і методів підвищення імунітету дитини, у тому числі і до вірусів грипу і рекомендації охоплюють усі аспекти теми (загартування, розвиток фізичної активності –гімнастичні вправи, вправи на розвиток вестибулярного апарату, правильної постави та розвивальні ігри, про перші засоби медичної допомоги, особливості догляду за хворими при травмах, опіках нещасних випадках радіаційних ураженнях. Книги в доступній формі знайомлять з анатомією і фізіологією зору, з методами його лікування, профілактикою інформаційних захворювань. В них викладено інформацію про групи крові людини, проте, що вони впливають на вибір типу харчування людини та фізичних навантажень для збереження здоров'я людини.
II Розділ «Здоров'я без ліків»
Видання представлені в цьому розділі містять інформацію та рецепти домашнього не медикаментозного лікування хвороб серця й легенів, системи травлення, представлено методи боротьби з туберкульозом, лікування грипу і застуди, зокрема перевірені часом різноманітні комбінації лікарських рослин, які дозволяють підвищити ефективності терапії, зменшити прояви ускладнень, покращити прогноз щодо здоров'я та життя.
Велику увагу приділено системі оздоровлення за сучасними методами, що дозволить запобігти багатьом захворюванням. Видання познайомлять з рецептами тібетської медицини, як правильно лікуватися активованим вугіллям, яке нейтралізує яди, токсини, про незвичайні можливості марганцівки, про різновидності лікувального самомасажу і цілительної техніки класичного масажу, подано найефективніші методи та засоби народної медицини, природні методи лікування як: фітотерапія, дієтотерапія, медолікування, водні процедури у комплексному лікуванні різних дитячих хвороб.
III Розділ «Вітамінна скарбниця»
Книги цього розділу в доступній формі розповідають про цілющі рослини і їх властивості. Приділено увагу оздоровлення організму людини і підбору правильного її харчування. Надаються рецепти трав'яних сумішей, які здатні виводити з організму дитини радіонукліди та нітрати. Книги представляють широку інформацію як в домашніх умовах самим виготовити природну косметику - лосьйони та креми, маски, компреси застосуванням самих доступних рослинних препаратів і косметичних засобів, про аромотерапію та про лікарські рослини, які можна вирощувати на присадибних ділянках, дано рекомендацій щодо їх збирання та зберігання.
IV Розділ «Тенета Небезпеки»
Шкідливі звички. З ними пов'язують падіння звичаїв, зростання злочинності, збільшення транспортних пригод. У книгах цього розділу йдеться про шкідливу дію на організм дитини алкоголю, нікотину, наркотиків, звикання до них, клінічні прояви їх ускладнень, подано характеристику соціального і психологічного розладу особистості. Велику увагу приділено питанням профілактики і лікування шкідливих звичок.
Щоб бути здоровим, енергійним, творчо активним, варто з молоду дбати про збереження та покращення свого здоров'я, адже людина – творець свого здоров'я. Сприятимуть в цьому вам книги представлені на цій віртуальній виставці.
На цьому несходимому лану,
Де клопітно щоднини гречкосію,
Скороминущість власну не клену:
Розтану сам – лишу свою надію!...
М. Мачківський
Хліборобська праця, рідна природа, трудовий і ратний подвиг старших поколінь, молода людина з любов`ю в серці – це його, Миколи Мачківського, світ. Така поезія допомагає у нашім думанні, зрештою, – у повсякденних клопотах.
О. Матійко
Мико́ла Анто́нович Мачкі́вський народився 10 січня 1942, в с. Хоросток Славутського району Хмельницької області,в селянській родині. Його сім'я, як багато інших в Україні, пройшла через жорна 1930-х і 1940-х: репресії, війна, повоєнне лихоліття…Ув'язнили батька і дядька Миколу. У роки війни їх було звільнено та направлено в армію. Обидва додому не повернулися. Батько загинув у фашистському концтаборі. Виживали удвох з матір'ю. Тяжко працювали. Та попри все хлопець навчався. Здобував освіту у Хоростецькій восьмирічній і Ганнопільській середній школах. Згодом закінчив Кам'янець-Подільську міжрайонну заочну школу (1960).За комсомольською путівкою їздив на спорудження цукрового заводу в Кам'янці-Подільському.
1968 закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював редактором районної газети «Радянське село» (Білогір'я), літературним редактором і літературним консультантом обласних газет «Радянське Поділля» і «Корчагінець», завідував кабінетом молодого автора при Хмельницькій обласній організації СПУ.
Разом з кількома науковцями створив музей «Літературна Хмельниччина», був його науковим співробітником. Працює у Хмельницькому видавництві «Поділля», редагує газету «Подільська панорама».
З лютого 1979 р. – член Національної спілки письменників України, а з грудня 1980 р. – член Національної спілки журналістів України. Лауреат Міжнародної літературної премії імені Івана Кошелівця, а також низки регіональних премій – міжобласної «Скарби землі Болохівської» (засновник Броніслав Грищук), обласних – імені Микити Годованця та імені Володимира Булаєнка, міської – імені Богдана Хмельницького. З 16 лютого 2016 року – член Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України.
Видання творів М. А. Мачківського, представлені на виставці, знаходяться в фондах Теофіпольської Центральної районної бібліотеки:
Мачківський М. Брат і сестра: повість-діалог з авторськими рамками / М. Мачківський.- Хмельницький: Цюпак, 2013.- 140с.
Письменник Микола Мачківський, автор художньо – документального роману про Проскурівське антифашистське підпілля « Пароль – « Проскурів», знову повертається до теми всенародного опору чужоземним загарбникам у роки минулої війни. Автор бесідує з колишньою підпільницею Марією Ченаш, щоб розповісти про незаслужено забутого подолянина – героя Миколу Ченаша.
Мачківський М.А. В житах. Поезії. / М.А. Мачківський.- К.: « Молодь», 1974.- 56с.
Книга пройнята пекучим болем повоєнної доби. Тут заплакані голодні діти, замучені бідою і злиднями матері – уже вдови.
Мачківський М.А. Вибране / Передм. О. М. Матійка; Ред. М.Ф. Федунець / М.А. Мачківський.-Хмельницький: Доля,1994.- 64с.: іл.
До цієї книги увійшло краще з написаного М. А. Мачківським. Твори цієї книги несуть у собі аромат тієї землі, що зростила співучого хмельничанина. Поет розкриває проблеми села, наголошує на його бідах, при цьому не вдається до безплідного сумування, а переконує: село оживе, село житиме, захазяйнує і усміхнеться.
Мачківський М. Зав'язь доброти: вірші та поема / М. Мачківський.- К.: Рад. письменник, 1986.-125с.
Стимулом у житті для автора стають нерозривні родинні корені, предківський дух: «Все тут домашнє, до болю святе». Поет захищає пісню дідів, полотняну сорочку, в якій виростали здоровими ті, що жили до нас, захищає сільську цнотливість.
Мачківський М. « За сонячний промінь тримаючись…»: повість-портрет / М. Мачківський.- Хмельницький: «Поліграфіст», 2005.- 176с. Головний герой цієї книги – колега по перу, відомий український поет Микола Федунець. Книгу написано в формі літературознавчої повісті, в якій про життя і творчість поета розповідається емоційно, доказово, цікаво.
Мачківський М. Коріятовичі: роман-міф /М. А. Мачківський.- К.: Гетьман, 2012.- 560с.
"Коріятовичі" - новий історичний роман сучасного українського письменника Миколи Мачківського. У творі відображено події, що відбувалися в Україні за Литовської доби. Головні персонажі - Коріятовичі, небожі Великого князя литовського Ольгерда, яким він після розгрому татар на Синіх Водах (1362 р.) передав для управління Поділля. На цім терені яскраво розкрилися їхні зодчі, ратні та дипломатичні здібності.
Мачківський М.А. Кунча, ХХI: повість-есе / М. А. Мачківський.- Хмельницький: Цюпак, 2012.- 264с.
Кунча, ХХI: повість-есе – написана в формі художньо-документальних нотаток. Оповідач і водночас один із персонажів твору – письменник Ч., якого занепокоїла незавидна доля сучасного українського села.
Мачківський М.А. Осіння радість: Поезії / М.А. Мачківський.- Львів: Каменяр, 1990.- 111с.
У цій книзі описуються роздуми про спадкоємність поколінь, про людське щастя, доброту і чесність. Твори пронизані тривогою за майбутнє людства, в них порушуються гострі проблеми екології, сучасного українського села.
Мачківський М.А. Пароль – « Поскурів»: Худ.- документ. роман / М. А. Мачківський.- Хмельницький: Поділля, 1997.- 544с.
Розповідається про Проскурівське антифашистське підпілля. В цьому творі подаються картини історичного минулого Проскурова, проводиться думка про споконвічну відданість його жителів ідеалам свободи, добра і краси.
Мачківський М.А. Розімкнуте коло: Поезії / М. А. Мачківський.- К.: Укр. письменник, 1994.-111с.
У збірку поезій входять вірші про Україну, репресії, людські стосунки.
Мачківський М.А. Червоний рушник: Поезії / М. А. Мачківський.- К.: Рад. письменник, 1979.- 79с.
Основне коло тем, які порушуються в цій книзі – це Подільське село, залюблені в працю і рідну природу люди, закохана юність.
Мачківський М.А. Чорний дяк: Роман / М. А. Мачківський.- Хмельницький « Поділля», 2000.- 323с.
« Чорний дяк» - літературна версія життя і творчої діяльності давнього українського письменника – полеміста Ісайї Кам'янчанина, написана на основі віднайдених на сьогодні документів. Узято до уваги також наукові припущення вітчизняних і зарубіжних дослідників.
Мачківський М. Безголов'я – як символ часу: [Книги наших земляків] / М. Мачківський // Поділ. вісті.- 2010.- 26 лют.
Мачківський М. Розгадати б загадку твою…: [Броніславу Грищуку 70 років] / М. Мачківський // Поділ. вісті.- 2010.- 16 квіт.
Віртуальна виставка «Орлиний злет Шевченківського духу»
(до 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка)
«Покоління поколінню
Ой тобі розкаже,
І твоя, Кобзарю, слава
Не вмре, не поляже!»
О.Афанасьєв-Чужбинський.
Жоден поет світу не зрівняється зТ.Г.Шевченком у величні своєї жертовної любові до свого народу.
РОЗДІЛ 1. «Послання у вічність»
Свій переліч- убогу орю ниву!
Та сію слово.Добрі жнива
Колись- то будуть.
Тарас Шевченко.
Шевченко Т.Г.
Повне зібрання творів: У 12 т./ Редкол.: М.Г. Жулинський (голова) та ін. – К.: Наук. думка, 2001.
Це видання становить повне зібрання творів Тараса Шевченка і містить усю відому сьогодні його літературну та образотворчу спадщину.До видання входять також творчі заготовки та підготовлені матеріали до нездійснених літературних і мистецьких творів Шевченка; плани, етюди ескізи, начерки тощо.
Шевченко Тарас.
Усі твори в одному томі. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2007. – 824 с.
В перше в історії української літератури в одному томі вміщено всю літературну спадщину великого українського поета Тараса Шевченка, автора творів, які принесли митцеві неперебутню любов українського народу та обезсмертили його ім'я.
Шевченко Т.Г.
Кобзар. – К.: Наук. думка, 1997. – 368 с.
Збірка поетичних творів великого українського поета (1814 – 1861) містить вірші,поеми, балади.
Шевченко Тарас.
"Я так її , я так любив … ": Вибрані вірші та поеми /Упоряд. І прим. М.М.Павлюк; вст. ст. М.Г. Жулинський. – К. : Либідь ,2004. – 704 с.; іл.
У книзі містяться вибрані вірші та поеми Тараса Шевченка написані в різні періуди його життя. Твори подаються в оригіналі та в перекладі російською мовою. Книга ілюстрована художніми творами, які дають уявлення про нього як про художника.
Шевченко Т.Г.
Вибрані поезіі. – К.: Дніпро, 1981. – 245 с.
РОЗДІЛ 2 "Доля схожа на легенду"
По тім боці – моя доля,
По сім боці – горе.
Тарас Шевченко.
Зайцев П.І.
Життя Тараса Шевченка / Вид. підгот., іл. упоряд. та прокоментував Ю. Іванченко ; Передм.В.Шевчука. –К.: Мистецтво, 1994. –352с.: іл.
Це перевидання книги, що побачила світ 1955р. накладом НТШ та Бібліотеки Українознавства в Парижі ,Нью-Йорку , Мюнхені.П.І.Зайцев ( 1886-1965) – один з найвидатніших шевченкознавців підносить значення Шевченка як національного пророка.Видання доповнене значною кількістю кольорових та чорно-білих ілюстрацій-архівних матеріалів, фото, репродукцій художніх творів, як самого Шевченка, так і його сучасників.
Дзюба І.
Тарас Шевченко. – К.: Видавничий дім "Альтернатива", 2005. –704 с.; іл..
Пропонована книга є спробою поєднати докладну розповідь про життевий шлях Тараса Шевченка з текстологічним аналізом його поетичних і прозових творів та коротким оглядом малярської спадщини. Автор прагнув охопити весь обшир літературної та громадянської діяльності великого сина України в широкому історичному контексті, розкрити центральне місце Шевченка в усьому національному житті.
Мельниченко В.
Тарас Шевченко в Москві В.Ю.Мельниченко. – К.: Либідь, 2009. –740 с.:іл..
У книзі розкрити малодосліджену сторінку Шевченківськоі біографії-поетове перебування в Москві у 1844 1845 1858 і 1859 роках.Автор змальовує життя тодішньої Москви в усіх його побутових і культурних подробицях,подає портрети «освічених москвичів» знайомих Шевченка та життєпис його друзів Осипа Бодянського та Михайла Щепкіна. Видання щедро ілюстроване Шевченковими графічними і живописними творами,архівними фотографіями,багато з яких публікуються вперше.
Ковтун Ю.І.
Тарасові музи. – К.: Україна, 2003. –207с.: іл..
У науково-популярній книзі розповідається про жіноцтво, яке оточувало Тараса Шевченка, про його сердечні почуття, його музи, що надихали великого поета й художника на створення геніальних поезій, невмирущих полотен, про музу всього його життя, якою була для нього Україна. В додатку:листи Т.Г.Шевченка до коханих жінок.
Єфремов С.О.
Шевченкознавчі студії/С.О.Єфремов; Передмова Е.С.Соловей; упоряд. О.В.Меленчук. – К.: Україна, 2008. – 368 с. , портр.
До видання ввійшли вперше зібрані разом шевченкознавчі твори видатного історика української літератури критика, культурно-громадського діяча Сергія Єфремова(1876-1939) як фундаментальні наукові праці, так і оригінальні розвідки, полемічні статті, рецензії на тогочасні публікації що стосуються життя і творчості Кобзаря.
Останнім шляхом Кобзаря/авт.кол.: Грабович Г., Дзюба І.М., Жулинський М.Г. та інші.
Хронологію і дух походу-реквієму присвяченого 130-річчю перепоховання Тараса Шевченка, відтворює літопис « Останнім шляхом Кобзаря» .
Шевченкова криниця: Збірник афоризмів із творів Тараса Шевченка.Вступ. слово Л.І.Андрієвського;Упоряд.В.Дорошенко,Т.В.Майданович. – К.: Криниця, 2003. – 288с. :порт.
«Шевченкова Криниця» - це збірник найвідоміших, особливо яскравих і змістовних висловів (афоризмів) і ширших уривків із поетичних творів Тараса Шевченка та його прозової спадщини: повістей, драматичних творів, листів, щоденника тощо.
«Я дуже щиро Вас люблю…»: Шевченко у розповідях сучасників /Упоряд., передм., прим. О.В.Ковалевського. –Х.: Прапор, 2004. – 352 с.
Основою збірника стала повість княжни В.М.Репіної (1808-1891) про Т.Г. Шевченка, з яким вона познайомилася в своєму родовому маєтку 1843 року в Яготині на Полтавщині. Почуття , яке спалахнуло у неї до поета, розкрило її літературний дар. Повість « Безмовна любов» стала першим твором про Шевченка, а княжна Репіна була першою, хто назвав тоді ще тридцятилітнього поета генієм. Доповнює збірник цілий масив спогадів сучасників Шевченка про нього , серед яких відомі імена П.Куліш,М.Костомаров,Тургенєв, М.Лєсков, та багато інших.
РОЗДІЛ 3 «УКРАЇНСЬКИЙ РЕМБРАНТ»
Мені здається, що жоден геніальний опис людей і краю не в силі так оживити минуле, як декілька ліній, проведених олівцем.
Антонович Д.В.
Шевченко- маляр /Вст. слово С.А. Гальченка; післям. Т.І.Андрущенко. – К.:Україна, 2004. – 272 с.
Одне з кращих досліджень мистецької спадщини Т.Г.Шевченка. У кни зі детально аналізується малярська творчість Тараса Шевченка, стрижнем якої була велика, безмежна,сильніша за все любов художника до України.
Яйюк В.М.
Віч-на –віч із Шевченком: Іконографія 1836-1861 років. – К.:Балтія Друк, 2004. –112с.: іл..
Пропонований читачеві альбом- своєрідне завершення тривалого й складного етапу роботи науковців і самого автора над дослідженням прижиттєвої іконографії Тараса Шевченка. Вічний як народ: Сторінки до біографії Т.Г.Шевченка: Навч.посіб/Автори-упорядники О.І.Руденко,Н.Б.Петренко. –К.:Либідь,1998. –272с.
Тема України, доля народу, біблійні мотиви – ці невичерпні пласти творчості українського генія великого поета і художника Т.Г.Шевченка висвітлюється в книзі.
Касіян В.І.
Пророк. Літ.-мистец.кн/Іл .В.І.Касіяна;Літ.-мистец. есе Я.П.Гояна. –К.: Веселка, 2006. –430 с.: Іл.
Сяйливе слово пророк дано назву новій книзі, унікальній в українсь кому книговиданні, національному мистецтві й шевченкознавстві. Уперше в Україні відкривається скарбниця народу- Шевченкіана видатного художника академіка, першого з митців лауреата Шевченківської премії Василя Касіяна, щедро ілюстрований літопис життя і геніальної творчості Тараса Шевченка.
Національний музей Тараса Шевченка:/ Альбом / /Упоряд.:Т.Андрущенко, С.Гальченко. –К.: Мистецтво,2002. – 224с.:Іл.
Альбом представляе значну частину мистецької колекції Тараса Шевченка рукописи його поезії прижиттєві видання меморіальні речі, що зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка.
Тарас Шевченко на шпальтах періодичних видань
- Баранов В. Шевченко і ми /В. Баранов// Літературна Україна. – 2009. – 21 трав.
- Біленко В. Тарас Шевченко: послання до народу/ В. Біленко// Сільські вісті. – 2010. – 10 берез.
- Білецький Ф. Син кріпака чи онук козака? / Ф. Білецький// Сільські вісті. – 2012. – 10 берез.
- Вплив через віки// Голос України. – 2013. – 30 серп.
- Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка: Указ Президента України від 11.04.2012 р. № 257/2012 // Урядовий кур'єр. – 2012. – 18 квітня (№ 70).
- Про проведення парламентських слухань на тему "Тарас Шевченко як постать світового значення (до 200-річчя з дня народження)" / Верховна Рада України // Голос України. – 2013. – 29 жовтня (№ 202). – С. 3.
- Про схвалення Концепції Державної цільової програми "Шевченківський дім": розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 968-р // Офіційний вісник України. – 2013. – № 98. – С. 31-33.
- Пухніченко В. Шеченкове слово в віках не старіє /В. Пухніченко// Життя Теофіпольщини. – 2014. – 6 берез.
- Синьок Т. Шевченко в кінематографі і незалежна Україна: [200-річчя від дня народження Т. Шевченка]/ Т. Синьок //Літературна Україна. – 2012. – 9 серп.
- Тарасовими шляхами по Київщині// Голос України. – 2013. – 30 серп.
- Тарасові верби: [легенда про Т.Г. Шевченка] // Шкільна бібліотека. – 2013. – №13-14.
- Чебан О. Художники Вінничини пройшли Тарасовими шляхами/ О. Чебан// Урядовий кур'єр. – 2013. – 22 серп.
«Життя мов спалах блискавки»
(Віртуальна виставка до 80 – річчя від дня народження Василя Симоненка)
Є люди, яким судилося
Бути більшими за самих
Себе такий Василь Симоненко
Дорогим для нас залишається ім`я Василя Симоненка.
З глибокого полтавського чорнозему виросло його коріння, і походив він із найдревнішого на землі роду – роду хліборобів. Хоч історія Василевого роду обривалася за дідовою хатою, - він справді із того роду, що мав славу уже за тисячоліття.
Симоненко всіма нервами приріс до свого кореня, спивав силу, що йому дарувала рідна земля відчував радість і гіркоту синівського обов'язку перед рідним народом:
Я без тебе нічого не значу
Ніби птиця без крил
Доля відлічила десь півтора десятка років для інтенсивного духовного життя. Та цього часу виявилося досить для того щоб створити непересічну Книгу буття новітнього українця.
Він став Поетом не тоді, коли написав свої перші вірші, а тоді, коли на повен голос заговорив про найбільші болі свого народу.
Поет висловлювався з усіх найболючіших проблем, які хвилювали у 60-х рр.. Деспотизм Сталіна,новий культ Хрущова.
Цьому як і всім іншим, боліли соціальні кривди простої людини, втрата таких понять, як національна гідність, вражаюча невідповідність слова і діла, проблеми розвитку літератури і мистецтва та інше.
Минуло 52 роки, як не стало Василя Симоненка але і в нас час його слова пророчі, його поезія живе нам як ніколи потрібна єдність.
Наші вороги сподіваються розколоти Україну та знищити її як сильну та незалежну державу, але вони прорахувались.
І тут доречна вибухова сила Симоненкового слова :
Коли б усі одурені прозріли,
Коли б усі убиті ожили,
То небо, від прокльонів посіріло,
Напевне б, репнуло від сорому й хули.
Тремтіть, убивці! Думайте, лакузи!
Життя не налізе на ваш
Ви чуєте? На цвинтарі ілюзій
Уже немає місця для могил!
Симоненко В.А.
Твори [Текст]: У 2-х т. – Т.1: Поезії. Казки. Байки. З неопублікованого. Проза. Літературні статті. Сторінки щоденника листи/ В.А. Симоненко; упоряд ./ Г.П.Білоус, О.К.Лищенко. – Черкаси: Брама-Україна, 2004. – 424 с.
Перший том творів В.Симоненка складає вимогливо відібрати випробувані часом і прихильністю шанувальників твори, що знайшли свого читача як серед науковців, так і серед широкого читацького загалу.
Симоненко В.А.
Твори [Текст]: У 2-х т. –Т.2 Статі: Рецензії. Нриси. Виступи. Листи. Автографи. Документи біографічного характеру/ В.А Симоненко; упоряд. Г.В.Суховешко, П.М. Жук, Т.А.Клименко С.І.Крищенко. – Черкаси: Брама-Україна, 2004. – 320 с.
До цієї книги ввійшли статі, кореспонденції, нариси,рецензії та інші публікації поста і журналіста Василя Симоненка написані у 1957 – 1963 роках. Вони дають можливість читачам краще представити собі В. Симоненка як журналіста, як особистість з притаманними його творчість і життя для нього не лише історія літератури , а живі молодечі спогади. Поєднання дослідницького й особистого начал робить його розвідку дуже інформативною, цікавою і глибокою.
Симоненко В.А.
На схрещених мечах: Вибр. Твори / Передм О. Гончара; Упорядкував, післямова, комент. В.Костюченка.– К. Унів. вид-во "Пульсари", 2004 – 384 с.
Пропоноване видання найповніше з усіх досі виданих книг шістдесятника Василя Симоненка. Воно охоплює поетичні, прозові твори, статті, щоденники, листи поета. Василь Симоненко витворив витворив художній портрет митця і громадянина на тлі тогочасної оманливої дійсності. Нащадкам лишається захоплюватися його ліричним словом, політичною сміливістю, глибинною любов`ю до матері – України.
Симоненко В.
Ти знаєш, що ти людина: Вірші, сонети, поеми, казки, байки/ Передм. В.А. Гончаренка. – К.: Наук. думка, 2005. – 296 с.
Пропонована збірка – перше в Україні найповніше видання поетичних творів Василя Симоненка. До книги увішло багато поезій,які з тих чи інших причин раніше не публікувалися. Упорядник вишукав і включив до збірки навіть ті твори що були написані поетом на замовлення редакції газет та журналів і носили повне політичне забарвлення, як того вимагала тодішня номенклатурна ідеологія, і які сам поет часто підписував псевдонімом.
Симоненко В.
Лебеди материнства: Стихи. Поэми. Сказки. Пер. с укр . – М.: Советский писатель, 1985. – 176 с.
В книзі «Лебеди материнства» зібрано кращі із спадку поета. Василь Симоненко прагнув художньо осмислити життя, моральні якості людини. Його філософська лірика загалом утверджує красу любові до людей.
Поезія: Ліна Костенко, Олександр Олесь, Василь Симоненко, Василь Стус. – 2- ге вид., доп. К.: Наук. думка, 2000. – 272 с.
До книги увійшли поетичні твори видатного поета Василя Симоненка, які рекомендовані шкільною програмою з української літератури.
Яремко. В.В.
«Щоб правду більше не кидали за грати …» : Літ.порт. Василя Симоненка. К. : Веселка, 2003. – 23 с.
Василь Яременко відомий дослідник української літератури від найдавніших часів до сьогодні, професор Київського національного університету ім.. Т.Г.Шевченка належить до покоління шістдесятників Василь Симоненко.