Наші видання 2015 рік

«Доки є пам'ять у людей»

Теофіпольщина береже пам'ять

про безсмертний подвиг земляків

Інформаційно-бібліографічний список

До 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

70-річчя з дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для українського народу - ще одна нагода віддати данину тим, хто її здобував, хто поклав своє життя в ім'я спасіння людства від коричневої чуми ХХ століття. Багато років минуло від травня 1945 року, але і сьогодні подвиг солдатів-визволителів залишається прикладом патріотизму та вірного служіння своєму народу.

Довгими і важкими були дороги війни, ці безкінечні дні, роки, що вели до Перемоги. Пам'ять про жорстоку війну, чесна і правдива, не повинна залишати нас, вона повинна жити вічно з нами, переходячи з душ і сердець старших поколінь до молодих. Свято Перемоги – це, передусім, свято пам'яті.

Як би не змінювались в останні роки оцінки та факти нашої історії, свято

9 травня – День Перемоги – залишається незмінним! У цей день ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих воїнів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, сили волі та справедливості. І хоч далеко відійшли воєнні роки, ми пам'ятаємо про тих, хто відстояв для нас мирне небо і щасливе життя.

Цей ювілей є ще однією нагодою віддати шану тим, хто обороняв і визволяв Україну, тим, кому довелося виживати у ті страшні часи, протистояти ворогу. Про війну в історії нашої країни, нашого славного Поділля про те, як міста зберігають пам'ять про героїв-земляків, розповідають матеріали, розміщені в даному інформаційно-бібліографічному списку.

«Андрій Шептицький і розвиток духовної спадщини українського народу»

Пам'ятка

(До відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви)

«Велика Українка наодинці з епохою...»

Літературна пам'ятка

(До 85-річчя від дня народження Ліни Василівни Костенко (1930), української поетеси)

«75-та осінь гумориста: талант, помножений на працю»

(До 75-річчя від дня народження Леоніда Мироновича Куцого)

Біобібліографічний посібник

Дане біобібліографічне видання – це знак пошани Леоніду Мироновичу Куцому – видатному українському сатирику-гумористу, публіцисту, уродженцю Теофіпольщини, 75-річчя від дня народження якого відзначає великий загал працівників освіти, науки та культури. Посібник містить бібліографічні дані про письменника, спогади про нього, інформацію про видання, що висвітлюють життя і творчість (твори, вибрані твори, окремі збірки самого автора, статті та літературно-критичні розвідки, які представлені у фонді Теофіпольської центральної районної бібліотеки).

Видання рекомендоване краєзнавцям, вчителям, культурологам, бібліотечним працівникам, студентам, учням, працівникам галузі культури, а також широкому загалу громадськості, всім тим, хто цікавиться життям і творчістю українського письменника-гумориста Леоніда Куцого.

Від влади до громади через бібліотеки

БУКЛЕТ

(Надання доступу до е-послуг в сучасній бібліотеці)

«Корисні сайти для

вільного часу»

(молодь)

Вебліографія

Основною вимогою нашого часу є гуманізація суспільного процесу, зумовлена ствердженням ідеї самоцінності особистості, її цілісності та унікальності, постійного прагнення до самовдосконалення, творчості. У зв'язку цим актуалізується потреба у соціально-педагогічній допомозі молоді в організації змістовного дозвілля, ефективного проведення вільного часу. Він є одним з важливих засобів формування особистості молодої людини, оскільки в його умовах найбільш сприятливо проходять реакційно-відтворюючі процеси, які знімають інтенсивні фізичні, інтелектуальні, психічні навантаження.

Науково обґрунтована організація вільного часу відображає інтереси суспільства з урахуванням бажань та нахилів особистості, яка володіє в усіх сферах життєдіяльності гарантійним мінімумом свого вільного часу, що потребує відповідного координування та широкого вивчення. Успіх досягається там, де взаємини особистості з соціальним середовищем опосередковуються індивідуальною свідомістю, а результат всієї сукупності взаємин, що складаються в масштабах суспільства, суб'єктивно відображається в тих чи інших формах проводження часу. Збільшення кількості вільного часу за рахунок удосконалення та покращення системи його використання залежить від освітнього рівня особистості, культурнихтрадицій загалу. Протягом вільного часу можуть реалізовуватись ті потреби, які неможливо задовольнити у робочий час. Зміст та ритм буття особистості найбільше визначаються сферами діяльності, що знаходяться поза її роботою.

Зокрема, у розробках та в практичному досвіді більшості країн, вільний час, як культурно-дозвільну діяльність, відносять до такого виробничого виду суспільної життєдіяльності, який за своєю природою та суттю є сферою творчого становлення і розвитку людини, усіх її духовно-моральних сил і забезпечує культурний прогрес суспільства в цілому.

Дана вебліографія допоможе молоді організувати активний культурно-діяльнісний відпочинок, адже проблема вільного часу завжди була і залишається актуальною.

Нове в законодавстві:

державна допомога ВПО

Інформаційно-бібліографічний список

Події на Сході нашої країни та анексія Криму змусили тисячі українців стати вимушеними переселенцями. Люди втратили житло, роботу, звичний спосіб життя, можливість отримувати соціальну допомогу. Куди і як саме звертатися вимушеним переселенцям за допомогою щодо розселення, отримання медичного обслуговування, навчання та відвідування дошкільних закладів, що робити, якщо документи, що засвідчують право на отримання пенсії, допомоги по догляду за дитиною?

Пропонуємо вашій увазі список літератури, в джерелах якого можна знайти відповіді на ці питання.

Теофіполькняжий камень

Історична пам'ятка

(до 595-річчя із першої згадки про Теофіполь)