Структура Теофіпольської ЦБС

Структура Теофіпольської ЦБС

-Теофіпольська центральна бібліотека

-Базалійська міська бібліотека

-20сільських публічних бібліотек - філій

Директор - Рудик Світлана Анатоліївна

Структура Теофіпольської ЦБ

Відділ обслуговування користувачів – один з провідних відділів бібліотеки.

До послуг читачів – книги та періодичні видання, які експонуються на книжкових виставках, переглядах літератури .

Працівники відділу здійснюють бібліотечне та бібліографічно – інформаційне обслуговування користувачів різних вікових категорій.

До його складу входять читальний зал, абонемент та пункт вільного доступу до інтернету. Штат 2 чоловіка: бібліотекар проідний Пархомець Світлана Іванівна.

Читальний зал центральної бібліотеки - традиційне місце проведення літературно – мистецьких вечорів, круглих столів,презентацій нових книг, зустрічей з визначними діячами культури, письменниками, поетами, тощо.

Фонди читального залу пропонують великий вибір довідкових видань. Тут зібрано літературу з різний галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, економіки,соціології, права, гуманітарних наук, а також довідково- енциклопедичний фонд.

До послуг користувачів більше 50 найменувань періодичних видань.

В читальному залі працює центр регіональної інформації. Для користувачів зібрано матеріали з питань пенсійного забезпечення, соціального захисту населення, зайнятості населення, рішення районної ради, розпорядження та програми районної адміністрації, а також теки: « Податкова інформує», «Бюджет району», «Управління юстиції інформує» та інші.

Центр регіональної інформації став стартом для подальшої роботи бібліотеки щодо доступу громадян до офіційної інформації.

У жовтні 2012 року Теофіпольська центральна бібліотека приєднана до Всеукраїнської Мережі Пунктів Доступу Громадян до інформації органів державної влади. У ПДГ користувачі бібліотеки мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

Абонемент – відділ бібліотеки, в якому вся література видається додому. Тут широко представлені твори класиків вітчизняної та світової літератури, література по шкільній програмі, науково-популярна та пізнавальна література. До послуг користувачів – книги пригодницької тематики, жіночі романи,детективи, фентезі і бестселери. Для відвідувачів постійно оновлюються книжкові виставки, тематичні полички.Абонемент обслуговує користувачів віком від 14 років.

Пункт вільного доступу до інтернету – головна мета роботи якого - покращення доступу населення до інформації, підвищення якості послуг для відвідувачів шляхом використання безкоштовного доступу до інтернету та сучасних інтернет-технологій. Доступ до комп'ютерів , що призначені для інформаційного обслуговування читачів, здійснюється в порядку загальної черги: щодня крім суботи та неділі з 9.00 – 17.15год.

До послуг користувачів:

• три робочих місця з доступом до Інтернет;

• індивідуальні консультації для всіх, хто потребує допомоги спеціаліста при роботі в Інтернет;

• запис отриманої інформації на електронні носії.

Організаційно - методичний інформаційно - бібліографічний відділ.

Штат – 3 ч.

Методист провідний - Синюк Наталія Борисівна

Методист провідний - Середа Лариса Петрівна

Бібліограф – Кравченко Лариса Леонідівна

Організаційно- методичний інформаційно - бібліографічний відділ спрямовує свою роботу за такими напрямками:

- Аналіз та узагальнення діяльності підрозділів бібліотеки та бібліотек – філіалів

- вивчення та впровадження передового досвіду та інноваційних форм роботи

- Організація підвищення кваліфікації бібліотечних працівників

- Консультаційна,методична та практична допомога

- Довідково - бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів

- Створення інформаційної бібліографії

- Виховання культури читання та популяризація бібліотечно - бібліографічних знань

Проводить семінари, методичні дні, практикуми, виробничі наради, заняття школи молодого бібліотекаря.

Видає методичні рекомендації , поради з актуальних питань бібліотечної роботи, бібліодайджести, пам'ятки,інформаційні списки : щорічно раз в квартал «Нові надходження з питань культури», « Теофіпольський район на сторінках преси», « Нові надходження в ЦБС»

Сектор упорядкування, збереження бібліотечних фондів та організації каталогів.

Штат - 1 ч.

Бібліотекар провіний - Ящук Наталія Вікторівна

Сектор упорядкування, збереження бібліотечних фондів та організації каталогів здійснює комплектування та доукомплектування єдиного книжкового фонду ЦБС, формує фонди нових структурних підрозділів, приймає нову літературу, що надходить в бібліотеки системи, проводить повну бібліотечну обробку, облікує і розподіляє між структурними підрозділами ЦБС, разом з іншими відділами та бібліотеками – філіалами проводить вивчення складу і використання окремих розділів книжкового фонду.

Сектор організовує перевірки книжкових фондів всіх підрозділів ЦБС, забезпечує очищення бібліотечних фондів ЦБС від зношених і застарілих видань. Документально оформляє видання, що вибувають з ЦБС.

Сектор має свій книжковий фонд, який нараховує 5652 прим.книг. Тут зібрані цінні видання. Сектор виконує індивідуальні запити користувачів на літературу , яка відсутня у книжкових фондах структурних підрозділів, організовує тематичні добірки на актуальні теми та передає їх у тимчасове користування бібліотекам системи.

Спільно з методичним відділом визначає систему каталогів і картотек ЦБС. Веде обліковий каталог та довідковий апарат на допомогу комплектуванню.

Бере участь у проведенні районних семінарів та нарад бібліотечних працівників.

Надає методичну і практичну допомогу бібліотекам системи у редагуванні каталогів, у розстановці і очищенні книжкового фонду.

1023

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!