Краєзнавча література

Лебединський В.О., Стасюк І.А.. 20 років Теофіпольській районній ветеранській організації. - Шепетівка, 2009. - 352

В книзі «20 років Теофіпольській районній ветеранській організації» на основі значної кількості документів і матеріалів висвітлюється історія заснування та діяльності Теофіпольської районної ветеранської організації. В книзі широко описуються події Великої Вітчизняної війни, боротьби воїнів Теофіпольщини з німецькими фашистами та величезний вклад трудівників підприємств і колгоспів у відбудову і розвиток народного господарства району.

Чорнобиль - біль і скорбота України. Шепетівська міжрайонна друкарня, 2008 р. - 168 с.
26 квітня 1986 року — трагічна сторінка в історії України. Лихо, що сталося на Чорнобильській АЕС, боляче зачепило українських людей. Цю біду близько до серця сприйняли і теофіпольці. Мужньо і самовіддано боролися наші земляки з грізними силами атома. Дане видання містить фотографії, короткі біографічні дані, спогади учасників Чорнобильської аварії. Книга розрахована на широке коло читачів.

Романюк В.І. Теофіпольщина літературна. Лірика. Гумор. Сатира. Шепетівка: Шепетівська міжрайонна друкарня, 2008, — 260с. І5ВИ 987-966-8492-51-8.
Теофіпольщина. літературна Лірика. Гумор. Сатира. У цій збірці вперше узагальнюється творчий доробок шанувальників поетичного слова Теофіпольщини, відколи Україна набула незалежності. Це лірика, гумор і сатира переважно поетів-аматорів.

Путівник "Теофіпольский район туристичний" у якому рорзповідається про мальовничі куточки нашого краю.

Виданий за сприянням відділу культури і туризму РДА працівниками ЦБС.

"Новоставці в поезії та гуморі" /Поезії/ Кренціглова Є.Т. Верхогляд Г.Р., Стріхар Р.П., Пушкар О.В., - Тернопіль: ТзОВ "Терно-граф", 2012.-92 с.; іл.
"Новоставці в поезії та гуморі" - творчий доробок жителів с. Новоставці, які художнім словом привертають увагу досуі іпільно важливих проблем сучасності, сприяють морально-тичмому вихованню різних верств населення.
Автори наповнені оптимізмом, почуттям гумору, любов'ю до рідного краю.

Світле ім'я твоє Святець. Упор. З Михлик. - Тернопіль "Збруч" 2009 36 с. іл.
Розповідається про мальовниче село Святець, його історію та мешканців. книжка видана за сприянням голови ТОВ "Святець" Мастія Василя

Мачківський М.А. Кунча, ХХІ. Повість -есе. -Хмельницький ; Цюпак А.А. 2012 р. - 264.: іл
"Кунча,ХХІ" - повість-есе подолянина Миколи Мачківського, написана в формі художньо-документальних нотаток. Оповідач і водночас один із персонажів твору - письменник Ч., якого занепокоїла незавидна доля сучасного українського села. Щоб розібратися в причинах занепаду, автор нотаток, себто письменник Ч., їде в подільське села Кунчу, де знайомиться з місцевим фермерським господарством і його очільником Володимиром Пицюком, який прибув сюди з Прикарпаття і як справжній ґазда узявся за наведення порядку.
Щодо письменника Ч., то читачам належить з'ясувати: хто ж це такий — чи автор повісті-есе, чи якась інша особа?

Рибицький І. Стодоля (Вибрані поезії, переклади, проза, спогади.) - Хмельницький. 2011 р. - 300 с.
Іван Рибицький (1936-2005) — один з найяскравіших поетів-шістдесятників. Його перша збірка віршів «Озброєне серце» побачила світ у 1963 році, майже одночасно з дебютними книгами Івана Драча, Миколи Вінграновського, Василя Симоненка, Бориса Олійника, Роберта Третьякова, Романа Кудлика, Бориса Мамайсура, Бориса Нечерди, Петра Скунця, Анатолія Тарана, і була тепло прийнята читачем. Після того поет видав ще низку своїх збірок, кращі вірші з яких не розчарували шанувальників образного слова в його оригінальному хисті.
Книга «Стодоля» — перша спроба впорядкувати і опублікувати усе краще з чималої творчої спадщини Івана Рибицького, поета, перекладача, публіциста. їй дано таку назву тому, що так називалася одна з його рукописних збірок, якої в умовах цензурного тиску за часів тоталітарного режиму не вдалося надрукувати.


Віталій Лавринчук, Олександр Байдич, Леонід Триндюк

Теофіпольщина в особистостях. – Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2014. – 240 с.; іл.

Ця книга є логічним продовженням роботи І. А. Стасюка «Теофіпольщина в уславлених іменах». Вона містить у собі біографії більш ніж 180 осіб, які в той чи інший спосіб зв'язані з районом та добилися значних успіхів у різних галузях життя в Україні та далеко за її межами. Для зручності інформація структурована за двома основними напрямками: «Народилися на Теофіпольщині» та «Жили, навчалися, працювали на Теофіпольщині».

Видання буде цікавим для мешканців району, педагогів, учнів за гальноосвітніх шкіл та усіх, хто цікавиться історією рідного краю.