Краєзнавча література

Лебединський В.О., Стасюк І.А.. 20 років Теофіпольській районній ветеранській організації. - Шепетівка, 2009. - 352

В книзі «20 років Теофіпольській районній ветеранській організації» на основі значної кількості документів і матеріалів висвітлюється історія заснування та діяльності Теофіпольської районної ветеранської організації. В книзі широко описуються події Великої Вітчизняної війни, боротьби воїнів Теофіпольщини з німецькими фашистами та величезний вклад трудівників підприємств і колгоспів у відбудову і розвиток народного господарства району.

Чорнобиль - біль і скорбота України. Шепетівська міжрайонна друкарня, 2008 р. - 168 с.
26 квітня 1986 року — трагічна сторінка в історії України. Лихо, що сталося на Чорнобильській АЕС, боляче зачепило українських людей. Цю біду близько до серця сприйняли і теофіпольці. Мужньо і самовіддано боролися наші земляки з грізними силами атома. Дане видання містить фотографії, короткі біографічні дані, спогади учасників Чорнобильської аварії. Книга розрахована на широке коло читачів.

Романюк В.І. Теофіпольщина літературна. Лірика. Гумор. Сатира. Шепетівка: Шепетівська міжрайонна друкарня, 2008, — 260с. І5ВИ 987-966-8492-51-8.
Теофіпольщина. літературна Лірика. Гумор. Сатира. У цій збірці вперше узагальнюється творчий доробок шанувальників поетичного слова Теофіпольщини, відколи Україна набула незалежності. Це лірика, гумор і сатира переважно поетів-аматорів.

Путівник "Теофіпольский район туристичний" у якому рорзповідається про мальовничі куточки нашого краю.

Виданий за сприянням відділу культури і туризму РДА працівниками ЦБС.

"Новоставці в поезії та гуморі" /Поезії/ Кренціглова Є.Т. Верхогляд Г.Р., Стріхар Р.П., Пушкар О.В., - Тернопіль: ТзОВ "Терно-граф", 2012.-92 с.; іл.
"Новоставці в поезії та гуморі" - творчий доробок жителів с. Новоставці, які художнім словом привертають увагу досуі іпільно важливих проблем сучасності, сприяють морально-тичмому вихованню різних верств населення.
Автори наповнені оптимізмом, почуттям гумору, любов'ю до рідного краю.

Світле ім'я твоє Святець. Упор. З Михлик. - Тернопіль "Збруч" 2009 36 с. іл.
Розповідається про мальовниче село Святець, його історію та мешканців. книжка видана за сприянням голови ТОВ "Святець" Мастія Василя

Мачківський М.А. Кунча, ХХІ. Повість -есе. -Хмельницький ; Цюпак А.А. 2012 р. - 264.: іл
"Кунча,ХХІ" - повість-есе подолянина Миколи Мачківського, написана в формі художньо-документальних нотаток. Оповідач і водночас один із персонажів твору - письменник Ч., якого занепокоїла незавидна доля сучасного українського села. Щоб розібратися в причинах занепаду, автор нотаток, себто письменник Ч., їде в подільське села Кунчу, де знайомиться з місцевим фермерським господарством і його очільником Володимиром Пицюком, який прибув сюди з Прикарпаття і як справжній ґазда узявся за наведення порядку.
Щодо письменника Ч., то читачам належить з'ясувати: хто ж це такий — чи автор повісті-есе, чи якась інша особа?

Рибицький І. Стодоля (Вибрані поезії, переклади, проза, спогади.) - Хмельницький. 2011 р. - 300 с.
Іван Рибицький (1936-2005) — один з найяскравіших поетів-шістдесятників. Його перша збірка віршів «Озброєне серце» побачила світ у 1963 році, майже одночасно з дебютними книгами Івана Драча, Миколи Вінграновського, Василя Симоненка, Бориса Олійника, Роберта Третьякова, Романа Кудлика, Бориса Мамайсура, Бориса Нечерди, Петра Скунця, Анатолія Тарана, і була тепло прийнята читачем. Після того поет видав ще низку своїх збірок, кращі вірші з яких не розчарували шанувальників образного слова в його оригінальному хисті.
Книга «Стодоля» — перша спроба впорядкувати і опублікувати усе краще з чималої творчої спадщини Івана Рибицького, поета, перекладача, публіциста. їй дано таку назву тому, що так називалася одна з його рукописних збірок, якої в умовах цензурного тиску за часів тоталітарного режиму не вдалося надрукувати.

Віталій Лавринчук, Олександр Байдич, Леонід Триндюк

Теофіпольщина в особистостях. – Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2014. – 240 с.; іл.

Ця книга є логічним продовженням роботи І. А. Стасюка «Теофіпольщина в уславлених іменах». Вона містить у собі біографії більш ніж 180 осіб, які в той чи інший спосіб зв'язані з районом та добилися значних успіхів у різних галузях життя в Україні та далеко за її межами. Для зручності інформація структурована за двома основними напрямками: «Народилися на Теофіпольщині» та «Жили, навчалися, працювали на Теофіпольщині».

Видання буде цікавим для мешканців району, педагогів, учнів за гальноосвітніх шкіл та усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Тут, у Подільськім краї, квітне мій Теофіполь : / Теофіпольська центральна районна бібліотека. - [б. м.] : БОНА, 2020. - 84 с. : іл.

Це краєзнавче видання повідає про історичне минуле та сьогодення містечка Теофіполь – районного центру Хмельницької області, про пам'ятки історії, культури та архітектури, відомих людей, знатних мешканців міста.

Стучинський А. С. Міліція Теофіпольщини : дослідж., біогр. / А. С. Стучинський, С. М. Флерчук. – Львів : БОНА, 2021. – 368 с.

Мета цієї книжки полягає в тому, щоб розповісти молодому поколінню історію міліції району, як працювало старше покоління – нині вже сивочолі ветерани та пенсіонери МВС, в яких умовах, яким транспортом та технічними засобами користувались співробітники міліції, як розкривали злочини, як боролись зі злочинністю та правопорушеннями в районі.

Пухніченко В.Теофіполь (до 600-річчя Теофіполя): поетична збірка . – Вінниця: ТВОРИ, 2021.- 44 с.

Це книга поетеси з Теофіполя, що на Хмельниччині. Написана до 600-річчя славного містечка – Теофіполь, яке святкували у липні 2020 року. Решта віршів про всі події життя: рідних, друзів, Героїв, природу, кохання, про святу віру в Бога… про життя.

Відлуння афганських гір: Історико-краєзнавче вид. / Упорядн. Володимир Рубашевський, Роман Романюк .- Хмельницький: ФОП Цюпак А. А., 2022 . – 360 с.

У цій книзі розповідається про воїнів-інтернаціоналістів Теофіпольщини, котрим випала доля брати участь у бойових діях в далекому й маловідомому тоді нам Афганістані.

Поліщук В.Криниця: Вірші. – Вінниця: Твори, 2022 . – 28 с.

Це перша збірка автора з мальовничого села Новоставці Хмельницького (раніше Теофіпольського ) району на Хмельниччині. Пише про те, що бачить, чує, що зачіпає його серце, переживання та душу.

Яблонський В.В. Нариси історії культових споруд Теофіпольщини (XV-початку ХХІ ст.). Видання 2-ге, випр., доп. та переробл. ‒ Дніпро: Середняк Т.К., 2022, – 258 с.: іл.
У запропонованому нарисі на основі документів і матеріалів висвітлюється історія православних, католицьких, греко-католицьких, ЄХБ та іудейських культових споруд Теофіпольщини (XV – початку ХХІ ст.). Книга розрахована на студентів історичних факультетів вузів, вчителів історії, здобувачів освіти загальноосвітніх навчальних та усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Пухніченко В. Незламна країна: поетична збірка. – Вінниця: ТВОРИ, 2023.- 80 с.

Збірку авторка розпочала писати ще за мирного часу. Поезії були про природу, кохання, життя. Та 24 лютого все змінилось. Змінилися наші думки, вчинки, дії, мрії. Тому в своїх поезіях на тему війни вона передає весь біль за нашу рідну Україну, її героїчний народ, Героїв, які віддали своє життя за кожного з нас…