30 вересня –Всеукраїнський день бібліотек
Щорічно, 30 вересня наші бібліотечні працівники відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Справжніми помічниками та порадниками до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме Ви, допомагаєте користувачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Тож хочу Вам щиро подякувати за вірність справі, відданість професії та постійну готовність супроводжувати бажаючих в чудовий світ книг.
У день Вашого професійного свята, шановні бібліотекарі, прийміть щирі побажання міцного здоров`я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок, творчих успіхів, достатку, віри, надії, любові, мудрості, вдячних користувачів та процвітання нашим бібліотекам.
Завідувач сектору культури, молоді та спорту Теофіпольської районної державної адміністрації Лідія ФІЛИК
Бібліотечне обслуговування користувачів — один із найголовніших напрямків роботи бібліотек, що допомагає задовольнити освітні, інформаційні та культурні потреби людини.
Несподівана ситуація, яка склалася внаслідок епідемії коронавірусу, внесла зміни у звичне життя бібліотек.
Проводиться робота з фондом, складаються акти для списання, готується рекомендаційна бібліографія: створюються рекомендаційні списки літератури, буклети. Центральна районна бібліотека підготувала історико – краєзнавче видання«Тут, у подільськім краї, квітне мій Теофіполь», провела конкурс власних поетичних творів про місто Теофіполь та підготувала збірку «Чарівне місто над Полквою».
Саме під час карантину бібліотекарі усвідомили, що таке віртуальний користувач і як задовольняти його інформаційні потреби. Бажання не втратити зв'язок з користувачем наші публічні бібліотеки працюють в режимі онлайн. Заохочують користувачів використовувати доступні ресурси в інтернеті, публікують вебліографічні списки з переліком назв і посилань.
Насамперед бібліотеки долучилися до інформування користувачів про пандемію, розмістивши на своїх сайтах рекомендації щодо захисту від коронавірусу, телефони гарячих ліній для консультацій тощо.
Поступово робота бібліотек налагодилася за планом, перейшовши на терена віртуального простору. За короткий час бібліотекарям довелося змінити свої професійні функції, розширити канали комунікації з користувачами, самостійно опанувати онлайн-програми та допомагати користувачам щодо налаштування дистанційного спілкування, оплати комунальних послуг онлайн тощо.
У соціальних мережах працівниками бібліотек було розміщено чимало публікацій про книги, письменників, відеопрезентації, фотоакції, віртуальні виставки, акції, флеш-моби та ін.
А ще працівники бібліотек скористалися додатковою можливістю для самоосвіти. Значна частина бібліотекарів успішно оволоділа цифровими навичками за сучасним форматом на онлайн-платформі з цифрової грамотності Міністерства цифрової політики України «Дія. Цифрова освіта». Здобуті знання підтверджено електронними сертифікатами.
Брати активну участь у бібліотечному житті країни, залишаючись на карантині, дозволило нашим бібліотекарям використання платформи ZOOM. Це дало змогу долучитися до всеукраїнської онлайнової конференції «Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19» та громадського обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», брати участь у обласних онлайн
вебінарах та навчаннях.
Вже протягом більше двох десятиліть в останній вересневий день держава відзначає Всеукраїнський день бібліотек та вшановує бібліотекарів – справжніх помічників та порадників на шляху до вершин знань і мудрості.
Шановні колеги, ветерани праці, користувачі бібліотек! Щиро вітаю Вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Бажаю усім миру і добробуту, творчої наснаги та міцного здоров'я, натхнення, радості та нових успіхів. Щастя і добра вам на многії літа.
Директор ЦБС Рудик С.А.
Коментарі