Без права на забуття

Без права на забуття

11 квітня – Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.

Щорічно в цей день весь світ вклоняється людям, які пройшли неймовірно важкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам'яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи і України.

Цю дату, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН, було встановлено в пам'ять про інтернаціональне повстання в'язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в'язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом «Кожному своє».

З нагоди пам'яті цієї дати в читальному залі Теофіпольської центральної районної бібліотеки проведено відео-годину «Очима болю і вустами гніву» та представлено книжкову виставку «Без права на забуття».

У заході взяла участь Керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун.

Гостями заходу були старшокласники Теофіпольського навчально - виховного комплексу загальноосвітньої школи І ступеня – гімназії для яких слово «концтабір» практично незнайоме. Світлана Пархомець - завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки розповіла про жахіття концентраційних таборів. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені. На території України існували Янівський концтабір у Львові, Сирецький у Києві та ін.

Трагічну сторінку в історії України перегорнули учні разом з Андрієм Степановичем Рудюком головою районної ветеранської організації. Під час своєї розповіді він запалив свічу пам'яті в данину скорботної пам'яті жертвам нацизму.

А завершив свій виступ оглядом краєзнавчих матеріалів.

Потім присутні переглянули документальний фільм «Освенцім – фабрика смерті».

На закінчення заходу відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Без права на забуття».

Література, яка представлена на виставці, викриває злочини нацизму проти людства та вшановує подвиг борців антифашистського опору. Це монографії відомих вітчизняних та зарубіжних істориків, видання Інституту національної пам'яті України, художні твори про сумні події в роки Другої світової війни.

Пам'ять про нелегку долю в'язнів буде завжди жити в наших серцях.
11.04.2019 16:40
128

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!