Я до тебе, мій краю, моя Батьківщино, незрадливу любов крізь життя пронесу

Я до тебе, мій краю, моя Батьківщино, незрадливу любов крізь життя пронесу

Під такою назвою 7 лютого у Теофіпольській районній бібліотеці відбувся вечір – пам'ять до 90-річчя від дня народження Івана Архиповича Стасюка - державного і громадського діяча, педагога, відомого на всю Україну краєзнавця.

І.А.Стасюк 20 років займав посади заступника голови Теофіпольського райвиконкому і голови виконкому Теофіпольської селищної ради, працював директором школи, викладав історію і вже тоді захопився дослідженнями рідного краю, був помічником народного депутата СРСР Василя Корнійовича Шуляка, а пізніше помічником –консультантом народного депутата України Володимира Федоровича Бортника.

У 80-ті роки працював редактором, кореспондентом газети «Червона зірка». З 1992 і до останнього дня свого життя Іван Архипович Стасюк повністю поринув у громадську роботу на тлі краєзнавчого руху в районі. Він очолив Теофіпольське відділення Всеукраїнської спілки краєзнавців, і працював районним редактором «Книги Пам'яті України» і книги «Реабілітовані історією».

Рівно десять років тому, в день свого 80-річчя, 7лютого 2009 року перестало битися серце Івана Архиповича Стасюка. Він все життя прожив на Теофіпольщині і залишив по собі багато добрих справ та солідну наукову спадщину.

Цього дня в залі зібралися люди, які пам'ятають, шанують і поважають Івана Архиповича, це рідні, друзі, колеги по творчості, колишні колеги по роботі, вчителі, інтелігенція нашого міста та молоде покоління.

Про життєвий та творчий шлях краєзнавця у своїх виступах згадували: заступник голови районної ради Непотас Р.Г., заслужений вчитель України Шуляк В.В., член Національної спілки журналістів, літератор, краєзнавець Романюк В.І., Шептицька Т.В.- дочка відомого краєзнавця Хмельниччини, публіциста, члена Національної спілки журналістів України ШептицькогоВ.П., вчитель історії Станчук О.І.

У своїх виступах згадували яскраві моменти життя у спілкуванні з Іваном Архиповичем, зазначивши, що він ніколи не був стороннім свідком того, що відбувається довкола нього, завжди знаходився у вирі подій, жив болями й тривогами рідного краю, вів велику пошукову та дослідницьку роботу.

У своїх спогадах дружина І.А.Стасюка Марія Пилипівна зазначила, що 80 років життя ювіляра промайнуло у святах і буднях, клопотах і турботах, радостях і смутку. А він за буденними справами не мав часу озирнутися назад та збагнути той добрий слід, що залишив на рідній землі.

На закінчення звернулася до молоді добре навчатися, любити свій край, вивчати, продовжувати збирати, досліджувати історію рідного краю, працюючи над новими виданнями.

У творчому доробку І.А.Стасюка 25 історико-краєзнавчих книг, опубліковано близько 100 історичних нарисів і статей в обласній і районній пресі. Найпомітнішими його книгами є: «Теофіпольщина: сторінки історії сіл району», «Нариси історії Теофіпольщини», «Новоставці на Полкві», «Навічно в пам'яті народній», «Цукровий гігант на Полкві», «Працею здобуте визнання», двотомник «Трагічні долі репресованих Теофіпольців», «Історія міст і сіл Теофіпольського району», «Теофіпольщина: сторінки історії сіл району».

Знати історію рідного краю надзвичайно потрібно і важливо. Тому великою популярністю користуються книги І.А.Стасюка про минуле та сучасне нашого краю. Для всіх нас така література має незмінний попит.

На заході районна бібліотека представила розгорнуту книжкову виставку «Мій рідний край, моя історія жива».

Всі хто цікавиться історією рідного краю мають можливість ознайомитися з цими виданням, які є у фондах бібліотек району.

Протягом заходу звучали пісні у виконанні учнів ДМШ Софії Козак та Насті Гнатюк. Музичні композиції звучали у виконанні Василя Бондаря (фортепіано), Андрія Мельника (труба).

08.02.2019 16:05
284

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!