74 - річниця визволення Теофіпольщини

74 - річниця визволення Теофіпольщини

Напередодні відзначення 74 – річниці визволення краю від німецько – фашистських загарбників у Теофіпольській районній бібліотеці було проведено інформаційну годину «Доблесть болю і пам'яті». Як відомо , визволення Теофіпольщини в ході Проскурівсько – Чернівецької операції військ 1-го Українського фронтутривала з 4 березня по 17 квітня 1944 року і це стало помітним етапом на шляху до Перемоги. 5 днів тривали жорстокі кровопролитні бої на Теофіпольщині. Голова Теофіпольської районної організації ветеранів

Андрій Рудюк розповів про перебіг подій під час визволеня сіл: смт.Базалія Колки, Заруддя, Караїна- яке перетворилось на вогненне пекло. Тут Фашисти знищили 92 людей, підпалили 80 хат. Горіло все: старі люди, жінки, діти, худоба. За визволення нашого району віддали своє життя понад 1000 воїнів, 10 партизан, понад 900 чоловік поранено.

На заході були присутні бібліотекарі району, та користувачі. Вони мали змогу переглянути альбом про нашихветеранів від ветеранської організації, та постійно діючу книжкову виставку «Безсмертна слава у віках».

Чим далі відходять роки війни, тим глибше ми усвідомлюємо велич безсмертних звершень наших земляків –патріотів.

01.03.2018 10:30
138

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!